видови водоводни материјали кружна прирабница

видови водоводни материјали кружна прирабница

Краток опис:

Overview Quick Details Material: Iron Technics: Casting Type: Flange Place of Origin: Hebei, China (Mainland) Model Number: N0.321 Brand Name: QXM,QIAO,CWD Connection: Female Shape: ...


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
материјал:
железо
Технологија:
лиење
тип:
прирабница
Место на потекло:
Хебеј, Кина (континентална)
Број на модел:
N0.321
Бренд име:
QXM, Qiao, CWD
Приклучување на мрежа:
женски
Облик:
еднакви
Раководител код:
круг
име:
круг
површина:
поцинковани / црна
боја:
поцинковани / црна
големина:
1/8 '' - 6 ''
теми:
ANSI B1.20.1, ISO: 7/1 / БСП / DIN / NPT
димензии:
ИАНМСП B16.3, B16.14, синдикатот B16.39
употреба:
Пренесе вода, нафта, гас, пареа, и така натаму
Вокинг притисок:
1.6MPa
притисок за тестирање:
2.4Mpa
Издржливост на истегнување:
> 330N / mm
SupplyAbility
2.000 тон / тони месечно backnuts
Пакување и испорака
пакување Детали
Порт
порт Xingang
Водечко време :
25 дена по добивањето на депозит

спецификации

Податлив леано железо цевка фитинг прирабничка
Сертификат: ISO9001: 2008 за
20 години искуство
7 години во извозот
производителот

 


                     видови водоводни материјали кружна прирабница                                      

                                                                  

Спецификација на производ:

 


 


 

 

 

 

Годините на фабрика изградена

Од 1994 години

површина

40 илјади квадратни метри

работниците броеви

1500 работници

Сертификат

ISO9000

производи

Поцинкована железо цевководни фитинзи

црна податлив железо цевководни фитинзи

автопат

1500ton / месечно

тип

Зрнестото Plain Beaded

Useness

делови се широко користени поврзан со цевки со вода, нафта, гас и така натаму.

големини

1/2 "-6"

пакување

Platic кеси, картонски кутии, тогаш палети, торби со Лебл

работен притисок

1.6MPa

 

 

 

                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Профил на компанијата:

 

Основана во 1994 година, кој се наоѓа во градот Luquan Shijiazhuang. Со површина од 35 илјади squre meters.To подобриме нашите метод на производство и зголемување на квалитетот инвестиравме 32 илјади долари за да се изгради нова автоматска линија за леење во 2010. Тогаш надвор стави можат да бидат 20000 тони.

 

Нашите prodicts ужива добар углед во matket на Полска, Иран, Блискиот Исток, Afirca и Азија. Да го прошириме бизнисот, ние би сакале да се воспостават добри деловни односи со пријатели од целиот свет.

 

Ние се придржуваат сите Правила и услови на кои сме се обврзале со нашите ценети клиенти!

 

Добредојдовте вашето барање и инспекција!

 

 

сертификати:

        

       

     

 

 


  

  

  

 

сертификација


 


 

 

 

 


 

 


  • Тема:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Интернет разговор!