Carbon steel flanges

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
материјал:
железо
Технологија:
лиење
тип:
прирабница
Место на потекло:
Хебеј, Кина (континентална)
Број на модел:
321
Бренд име:
ПНП
Приклучување на мрежа:
женски
Облик:
еднакви
Раководител код:
шестоаголна
примена:
вода нафтен гас
големина:
1/2 "~ 6"
сила на истегнување:
> = 330N / ММ
Сертификат:
ISO 9001: 2008
работи prsssure:
1.6MPa
цврстина:
<= HB180
стандард:
БСП
Површински третман:
Топло поцинкуван натопи
Тема:
DIN BS NPT
име:
прирабници
SupplyAbility
2.000 тон / тони месечно
Пакување и испорака
пакување Детали
картон withpallet, пластична кеса, картон или како на вашето барање.
Порт
TIANJIN
Водечко време :
30-45days

Опис на производот

 Име на производот: Јаглероден челик прирабници

категорија производ

Податлив железо цевководни фитинзи

видови

Лактите, маици, крстови, подлошки, брадавиците чаури, синдикати, бендови, Backnuts, капи

завршувањето

Топло поцинкуван натопи, Electtro поцинкувана, Црна

големини

1/8 "-6"

брендови

Qiao, QXM, CWD

Сертификат

ISO9001, TUV Б.В.

облик

Обичен, зрнестото, брадестиот

типовите на поврзување

Машки, женски, машки и женски

димензија

EN 10242, ИАНМСП Б 16,3, ISO 49, BS 143, SI255, ES 888

Податлив железо Материјали

KTH 350 ~ 10 ~ 06 KTH300, KTH 330 ~ 08 црно срце

Темата Стандард

ISO 7/1, ПНП B1.20.1 ANSI, DIN 2999

механички податоци

и перформанси

Јачина на истегнување> 330N / mm 
Работен притисок е 1.6MPa 
притисок тест е 2.4Mpa 
Цврстина <HB180 
Издолжување> 10%

Работна температура: -20 до 300 степен

пакување

картон withpallet, пластична кеса, картон или како на вашето барање. 
картон големина: 470 * 305 * 195

апликација

Овие делови се широко се користи како поврзување на цевки за транспорт на вода, масло, воздух, гас, итн.

Ние, исто така може да се произведуваат во зависност од вашите потреби.

сертификати


 

Пакување и испорака

 

нашите услуги

  Може да се прилагоди картон палети пакување.

Најчесто поставувани прашања

 П: Дали сте трговско друштво или производителот?

А: Ние сме фабрика.

П: Колку време е вашето време за испорака?

А: Општо земено, тоа е 30-45days.

П: Дали ви обезбеди примероци? тоа е бесплатно или екстра?

О: Да, ние може да им понуди на примерок за бесплатна наплаќаат, но не ја плати цената на товар.

 

Преземи како PDF

-->

  • Тема:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

    Related products